Zapytaj o termin

Last Minute
Zapraszamy do Międzyzdrojów!

Międzyzdroje

Atrakcyjne położenie, mnogość ciekawych opcji na przyjemny wypoczynek, wreszcie bardzo bliskie związki ze środowiskiem artystycznym, filmowym i show-biznesowym. To wszystko oferują Międzyzdroje!

Słońce, szerokie plaże ze złocistym piaskiem, malownicze krajobrazy oraz niepowtarzalna możliwość wykąpania się w morskich falach. To jest dokładnie to, za co turyści odpoczywający na wakacjach kochają Bałtyk. W niektórych miejscowościach na tym kończą się sensowne propozycje dla turystów, lecz na pewno nie w Międzyzdrojach. Niewątpliwie jedną z wizytówek miejscowości – obok długiego molo – jest Aleja Gwiazd, gdzie odcisk swojej dłoni zostawiło już wiele znakomitości ze świata kina i telewizji. Podobnie jak cały Festiwal Gwiazd, kiedy widzowie mają szansę spotkać się osobiście ze swoimi ulubieńcami (a w przypadku niektórych edycji – również obejrzeć najnowsze produkcje przy okazji wieczornych seansów na plaży).
Filmowa otoczka Międzyzdrojów nie byłaby kompletna, gdyby nie Muzeum Figur Woskowych, w którym dominują postacie znane ze srebrnego ekranu. Koniecznie trzeba jeszcze wspomnieć o sąsiednim Planetarium, pokazującym szereg efektownych, wykazujących się intrygującymi walorami dydaktycznymi produkcji multimedialnych. Na szczególną uwagę rodzin z dziećmi zasługuje również Bałtycki Park Miniatur, w którym stoi już kilkadziesiąt modeli najbardziej charakterystycznych zabytków i budowli z Polski, Niemiec, Danii, Finlandii i innych nadmorskich krajów.

A to tylko niewielka część atrakcji, jakie Międzyzdroje mają w zanadrzu. Przyjeżdżając na wczasy do Villi Richter mają Państwo niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska potężne żubry i majestatyczne orły bieliki. A to wszystko za sprawą Wolińskiego Parku Narodowego oraz szeroko zakrojonej działalności miejscowego Muzeum Przyrodniczego imienia Adama Wodziczki. Miłośnicy aktywnego wypoczynku dostają do dyspozycji kilka miejskich obiektów sportowych – od zadaszonej hali, przez stadion z paroma boiskami, aż po korty tenisowe. Nie wspominając już o tych wszystkich możliwościach, jakie daje duża plaża.
Natomiast pasjonaci historii powinni zainteresować się XIX-wiecznym kościołem św. Piotra Apostoła, wyróżniającym się pięknem neogotyckiej architektury. Nie zaszkodzi też wybrać na parę wycieczek – króciutkich, jak np. do Zalesia z poniemieckimi bunkrami testowymi V-3, albo nieco dłuższych. Międzyzdroje są świetną bazą wypadową chociażby do Świnoujścia z potężnymi fortami, najwyższą latarnią morską nad całym Bałtykiem czy szykowanym na ewentualność III Wojny Światowej Podziemnym Miastem. Warto też wybrać się do Wolina, miasta mocno pielęgnującego dawne powiązania z wikingami – można tu odwiedzić zarówno pełne wiekowych eksponatów muzeum, jak też wybrać się do żywego skansenu Centrum Słowian i Wikingów.
Podsumowując – odwiedzając Villę Richter i Międzyzdroje każdy powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie i swoich bliskich, żeby dobrze się zrelaksować nad morzem i miło, a do tego pożytecznie spędzić wolny czas.